Forum Akademii Jedi i Sith Strona Główna
FAQ Profil Szukaj Użytkownicy
Grupy

Prywatne Wiadomości

Rejestracja Zaloguj
Galerie
Jedi
Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat >

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Akademii Jedi i Sith > Opowiesci o Sithah/Jedi

Autor Wiadomość
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Jedi    

Pod tym postaem pisac o Jedi

Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:25, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Rodzinna planeta: Gentarik
Gatunek: nieznany
Płeć: samiec
Wzrost: 0,66 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Jedi

Yoda - stary i czczony Mistrz Jedi, który swoje ostatnie lata spędził na bagnistej planecie Dagobah. Dziewięćsetletni Yoda przez osiemset lat trenował Jedi, którzy byli silni Mocą. Wśród jego ostatnich uczniów znaleźli się ważni ( i lekkomyślni) Jedi, Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker.

Yoda to największy mędrzec wśród wszystkich Jedi.Yoda urodził się dokładnie 896 lat przed bitwą o Yavin na planecie Gentarik, wyszkolony przez legendarnego Mistrza Jedi Brontu Stimusa. 30 lat przed Bitwa o Yavin zasiadała też inna przedstawicielka jego rasy Mistrzyni Jedi - Yaddle. Wiadomo, że w młodości spędził aż trzysta lat na medytacjach. Był również kapitanem statku Chu’unthor nim ten rozbił się na Dathomirze. Około 70 lat przed bitwa o Geonosis, nauczał młodziana z bardzo wpływowej rodziny, i o wielkim potencjale – Hrabiego Dooku.

Około 200 lat przed bitwą o Yavin na stałe osiadł na Coruscant, i został jednym z nauczycieli, oraz członkiem Rady Jedi. Bardzo szybko jego zdanie zaczęto uważać za najważniejsze, ale mimo wpływowej pozycji Yoda nie zrezygnował z szkolenia młodszych uczniów, nim ci znajdowali Rycerza Jedi, który brał ich na padawana

W ostatnich „dniach” Republiki, Yoda był poważanym członkiem Rady Jedi. Służył obok takich wielkich Mistrzów Jedi jak Mace Windu i Ki-Adi-Mundi. Yoda był obecny podczas niespokojnych wydarzeń tamtych lat, kiedy upadała wielowiekowa Stara Republika, a Jedi spełniali swoją powinność.

Yoda pełnił bardzo ważną rolę w Radzie Jedi. Kiedy młodzi Padawani rozpoczynali przygotowanie do treningu Jedi, to robili wszystko, jak radził Yoda. Przez wiele wieków istnienia Republiki Yoda szkolił Jedi, kiedy oni byli dziećmi – szkoleni byli oni w grupach zwanych klanami. Kiedy Jedi stawali się starsi, rośli w silę wchodzili w nastoletni wiek, wtedy byli łączeni w pary do starszego Mistrza lub Rycerza Jedi, aby kontynuować trening "jeden - na - jeden".

Yoda spędzał dnie na uczeniu dzieci, w tak zwanych klanach oraz na medytacji.

33 lata przed Bitwa o Yavin Yoda podejmuje decyzje, która zaważyła na późniejszych losach Republiki. Mistrz Yoda wyczuwał w młodym Skywalkerze zagrożenie i dlatego nie zgadzał się na jego szkolenie. Jednak później Mistrz Jedi zmienił zdanie, ponieważ Obi-Wan Kenobi przyrzekł swojemu Mistrzowi Qui Gonowi szkolenie chłopca, tego argumentu nie umiał złamać Yoda, a przy tym na pewno obawiał się, że Zakon mógłby stracić młodego Rycerza Jedi i zgodził się na szkolenie chłopca, chociaż z dużą niechęcią. Był obecny na pogrzebie Mistrza Qui Gona. Rozmawiał z Mace Windu o Sith, którego zabił Obi-Wan. Ujawnił, że Sithów jest zawsze dwóch Mistrz i Uczeń. niewiadomo było tylko, który zginął. Yoda, jako specjalny gość uczestniczył następnie na Naboo w ceremonii pojednania pomiędzy Gunganami i Ludźmi z Naboo.

10 lat później Yoda wiedział, że Ciemna Strona silniejsza się stała i skrywa przyszłość, ale jednego był pewny powinność swoją Jedi spełnią. Przydzielił do ochrony Padme Obi-Wana i Anakina Skywalkera. Następnie pomagał Obi-Wanowi w odnalezieniu zaginionej planety Kamino. Medytował nad sytuacją w Republice. Po zawiadomieniu przez Obi-Wana o sytuacji na Genosis Yoda udał się na Kamino w celu obejrzenia Armii Klonów i objęcia nad nimi dowództwa. Podczas wielkiej bitwy na Genosis Mistrz dowodził Armią Klonów. W końcowych chwilach bitwy stanął do pojedynku ze swoim byłym uczniem Hrabią Dooku. Jednak Yoda okazał się potężniejszy zarówno w Mocy, jak i walce na miecze świetlne. Mimo to Hrabia Dooku uciekł, ponieważ dla Yody ważniejsze było życie Obi-Wana i Anakina niż pokonanie byłego ucznia.

Gdy kurtyna Ciemniej Strony zapadła rozpoczęły się Wojny Klonów. Yoda brał udział w kilku misjach, ale za najważniejsze należy uznać misje na Ilum, gdzie znajdowały się kryształy potrzebne do budowy Mieczy Świetlnych. Udał się tam w celu uratowania dwóch Rycerzy Jedi: Luminary Unduli i Barriss Offee. Misja zakończyła się sukcesem, a Yoda powiedział, że położenie planety musiał ujawnić Hrabia Dooku. Pod koniec Wojen Klonów brał udział w obronie Coruscant, a jak walczył możemy zobaczyć w dziale Zdjęcia.

Po tym wydarzeniu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Anakin Skywalker został mianowany przez Kanclerza Palpatine'a na osobistego przedstawiciela w Radzie Jedi, wtedy Rada Jedi była już pewna, że Kanclerz jest pod wpływem Dartha Sidiousa. W celu ujawnienia się tego osobnika Mistrz Yoda z oddziałem Klonów udał się na Kashyyyk, aby pomóc Wookieem w obronie ich planety przed Armią Separatystów. Tam zastał go rozkaz 66 wydany przez Kanclerza Palpatine mający na celu zabicie wszystkich Jedi. Jednak ten niepozorny Mistrz zabił dwa klony, a następnie dzięki pomocy Chewbacci oraz Tarthoth wsiadł do kapsuły i odleciał. Spotkał senatora Baila Organe i przesiadł się na jego statek Tantive 4. Tutaj spotkał się z Obi-Wanem Kenobim. Razem postanowili, że muszą wrócić na Coruscant, aby wyłączyć sygnał nadawany ze Świątyni Jedi wzywający wszystkich Jedi do powrotu, ponieważ była to pułapka.

Nie mieli we dwóch większych trudności, aby dostać się do Świątyni, tam Obi-Wan zmienił sygnał, aby Jedi uciekali i się ukryli. Następnie Mistrz Yoda postanowił, że stoczy pojedynek z nowym Imperatorem - Darthem Sidiousem, zaś Obi-Wan z Darthem Vaderem. Pojedynek obu Mistrzów dwóch stron Mocy, był trudny, ale pokazał, że Ciemna Strona jest niczym z porównaniu z potęgą Jasnej. Mimo przewagi Yody przegrał on i musiał uciekać ze Świątyni Jedi w czym pomógł mu senator z Alderaan, Mistrz oznajmił wtedy, że zawiódł i musi się udać na wygnanie.

Później wszyscy spotkali się na pokładzie Tantive 4 i tam Yoda zdecydował, że potomstwo Anakina Skywalkera musi być ukryte, a przede wszystkim rozdzielone. Leię miał zabrać i wychowywać senator Bail Organa z żona, zaś Obi-Wan miał zabrać Luke'a do Owenów na Tatooine. Podczas medytacji Yody na Tantive skontaktował się z nim Mistrz Qui-Gon. Yoda postanowił zostać jego uczniem. Nauczył też Obi-Wana, jak kontaktować się z jego byłym Mistrzem. Następnie wszyscy się rozstali i Mistrz Yoda udał się na Dagobah.

Przez wiele lat Yoda mieszkał tam ciągle doskonaląc się w posługiwaniu Mocą. Czekał wiele lat na nowego ucznia, który mógłby pokonać Imperatora i Dartha Vadera.

3 lata po Bitwie o Yavin przybywa na Dagobah nowy uczeń Mistrza Yody Luke Skywalker. Luke przyleciał na Dagobah swoim myśliwcem typu X po przegranej przez Rebelię Bitwie o Hoth. Wylądował na oślep, bo przy podejściu do lądowania, kiedy znalazł się już we mgle, coś zakłóciło odczyty sensorów. W rezultacie wylądował na bagnie i ledwie zdążył wysiąść wraz z R2-D2, zabierając plecak z niezbędnymi zapasami, gdy myśliwiec zatonął. Rozzłoszczony i oszołomiony absurdalną sytuacją Luke nie miał zbyt wiele cierpliwości do zielonkawo-brązowego gnoma, który zaczął mu grzebać w zapasach. To właśnie był Yoda, sprawdzający jego tolerancję oraz zdolność obserwacji i osądu. Nie zaliczył on tej próby dopiero Obi-Wan przekonuje starego Mistrza do szkolenia syna Anakina Skywalkera. Yoda intensywnie szkoli nowego ucznia, który jest bardzo utalentowanym uczniem. Niecierpliwość i upór Luke’a stanowiły najpoważniejszy problem w ciągu całego szkolenia. Największymi zaś wyzwaniami okazały się pobyt w jaskini pod jednym z drzew, skąd emanowała Ciemna Strona, a także próba wyciągnięcia X-winga z bagna przy użyciu Mocy. W końcu myśliwiec wydobył Yoda, i to bez wielkiego wysiłku, ale wcześniej powiedział sławne słowa: "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania. Yoda poddaje go próbie, której on nie zalicza i

Choć nie skończył nauki, Luke odleciał, aby ratować przyjaciół zagrożonych przez Dartha Vadera w mieście w Chmurach. Nikogo nie uratował, ale to już inna historia. Na Dagobah powrócił po uwolnieniu Hana Solo, mając zamiar dokończyć naukę, lecz Yoda właśnie zasypiał, by po dziewięciuset latach stać się wreszcie jednością z Mocą. Ciało Yody po chwili znikło, a Mistrz na zawsze stał jednością z Mocą.

Mistrz Yoda ukazał się jeszcze raz po zniszczeniu Drugiej Gwiazdy Śmierci na Endorze w towarzystwie Obi-Wana Kenobiego oraz Anakina Skywalkera


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:27, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Plo Koon


Rodzinna planeta: Dori
Gatunek: Kel Dor
Płeć: samiec
Wzrost: 1,88 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada JediPlo Koon był Mistrzem Jedi i członkiem Rady Jedi podczas Bitwy o Naboo oraz Wojen Klonów. Koon był ostatnim padawanem Mistrza Jedi i członka Rady Jedi Tyvokka z rasy Wookiee. W następstwie Stark War Hyperspace, w której Mistrz Tyvokka został śmiertelnie zraniony, Plo Koon został zaproszony, by zająć miejsce byłego Mistrza w Radzie Jedi.

Plo Koon jest osobą niezwykle spokojną. Chociaż, on podnosi głos w Cloak Deception (nazwa ksiązki) i bierze stronę swojego przyjaciela Qui - Gon Jinna, który walczył u jego boku podczas Stark War Hyperspace. Podczas tego konfliktu, naturalnego lidera Plo Koon podnosi flagę Republiki, czym inspiruje innych Jedi do zwycięstwa. Ma siostrzenicę, która nazywa się Sha Koon, która walczy również w tej wojnie. Plo jest też oddanym przyjacielem członka Rady Jedi, Micah Giett. Gdy Giett zostaje zabity przez wojowników Yinchori, Koon przejmuje trening jego padawanki, Bultar Swan.

Jest jednym z niewielu Jedi, który walczy w Bitwie na Genosis i wychodzi z niej cało. Chociaż Plo Koon unika śmierci, nie jest całkiem taki sam jak przed bitwą, coś w nim się zmieniło po doświadczeniach z Bitwy na Genosis. Koon często zaczyna naskakiwać na swoich współtowarzyszy z Rady Jedi. Wielu z nich utrzymuje, że Wojny Klonów odbiły się w jego umyśle znacząco. Ta wściekłość szaleńca przejęła każdą część życia Plo i ostatecznie by zniszczyła go, jednak tylko przez czystą siłę woli Plo jest zdolny, by pokonać ten zakaźny stan umysłowy i powrócić do służby podczas Wojen Klonów.

Podczas Bitwy o Coruscant, Plo Koon dowodzi szwadronem żołnierzy klonów przeciw siłom Separatystów w przestrzeni wraz z Mistrzem Jedi Itotchi oraz członkiem Rady Jedi, Saesee Tiinem. Plo Koon ginie lecąc swoim specjalnym niebieskim statkiem – Delta-7 Aethersprite przez Cato Neimodia, gdzie zostaje zestrzelony przez pilota klona, który wykonuje rozkaz 66.

Plo Koon był Kel Dorianinem pochodzącym z planety Dorin. Jego fizjologia była taka, że musiał nosić ochronne gogle, a jego twarz ukryta była pod maską antiox , wtedy gdy przebywał na planetach bogatych w tlen i silne światło słoneczne. Jako Dorinianin, Koon naturalnie posiadał wysoce rozwinięte pozazmysłowe organy, które uzupełniają jego już straszne cechy Jedi.

Koon był bardziej żołnierski, jako Jedi niż musiał. Dorianie mają reputacje takich, którzy czarno na białym widzą moralne wyjścia, jasno rozróżniając co jest właściwe, a co nie. Koon dlatego często najpierw przyglądał się sytuacji, a dopiero po chwili zaczynał działać. Takie zachowanie służyło mu dobrze podczas Stark Wars Hyperspace, kiedy on wziął sztandar Republiki, kiedy wielki Mistrz Jedi został zabity. Koon zebrał zniechęcone oddziały do nieprawdopodobnego i cudownego zwycięstwa.

Jak wszyscy Dorianie, kiedy Plo przybywa na swoją ojczystą planetę Dorin, zdejmuje maskę antiox i wytrzeszcza oczy. Plo Koon ma silne poczucie sprawiedliwości, ma pozazmysłowe organy, które poprawiają jego umysłowe władze i może wystrzelić błyskawicę ze swoich koniuszków palców. Plo pochodzi z długiej linii Jedi i jest biegłym wojownikiem. Ma duże predyspozycje, by posługiwać się siódmą formą walki na miecze świetlne, Vaapad. Plo uważa jednak, że ta forma jest zbyt niebezpieczna i przystaję, by nie kontynuować w niej treningu. Zamiast niej, Plo zaczyna uczyć się i posłuje formą piątą. Poza tym, Plo Koon posiada obszerną wiedzę z dziedziny fizyki. Szczególnie, gdy używa on swojej specjalistycznej wiedzy wraz z Mocą, by zmienić środowisko: pomysłowy Jedi może utworzyć małe trąby powietrzne, jak również gęstą mgłę pokrywającą ograniczony obszar, zamrażać małe rzeki i jeziora i podnosić albo obniżać temperaturę swojego otoczenia wystarczająco, by uczynić oponenta niezdolnym do walki. On nosi szpony koniuszkach palców, które pozwalają powiększyć mu i tak ogromną siłę w Mocy.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:31, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Mace Windu


Rodzinna planeta: Haruum Kal
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,88 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada JediMace Windu urodził się siedemdziesiąt dwa lata przed Bitwą o Yavin. Windu był legendarnym Mistrzem Jedi i jednym z ostatnich członków Rady Jedi przed Wielką Czystką Jedi. Posiadał obszerną wiedzę na temat historii i filozofii Jedi, był dyplomatą z natury, chociaż Wojny Klonów zmusiły go do zmiany zachowania. Był szanowanym Jedi na równi z czcigodnym Mistrzem Yodą, Windu był starszym członkiem Rady Jedi. Jego mądrość i wiedza były legendarne, dlatego jego słowa miały wielką wagę. Był doskonałym i uważał, że mądry i potężny Jedi powinien być konsultantem i strażnikiem Zakonu Jedi.

Windu był jednym z największych szermierzy w historii Zakonu Jedi. Stworzył on Vaapad, technikę walki opartą na siódmym stylu walki mieczem świetlnym, która zawierała pewne elementy ciemnych sztuczek przypisywanych metodom walki Sithów. Tylko Windu, jego były student Depa Billaba i legendarny instruktor mieczy świetlnych Sora Bulq kiedykolwiek opanowali tą technike, chociaż zarówno Bulq i Billaba stoczyli się do Ciemnej Strony Mocy.

Mace Windu pochodził z planety Haruun Kal. Po śmierci swoich rodziców, kiedy on miał sześć miesięcy został wcielony do Zakonu Jedi. Kiedy osiągnął wiek dwudziestu ośmiu lat został członkiem Rady Jedi. Był znacząco młody, gdy został członkiem tak poważanego gremium. Przez lata swojej kariery, jako Jedi Mace Windu wyszkolił dwóch padawanów: Echuu Shen – Jon oraz późniejszą członkinie Rady Jedi Depe Billabe.

32 przed Bitwą o Yavin Qui - Gon Jinn i Obi Wan Kenobi stanęli przed Radą Jedi wraz z młodym niewolnikiem z Tatooine Anakinem Skywalkerem, przy czym Mistrz Jinn twierdził, że jest on Wybrańcem, o którym mówiła przepowiednia, że ma przywrócić równowagę Mocy oraz zniszczyć Sithów. Jednak Windu wraz z Yodą mieli poważne obawy, wyczuwając ciemną chmurę dookoła przyszłości chłopca i zabronił Jedi, by szkolić jego. Jednakże oni ustąpili, kiedy Jinn został zabity podczas Bitwy na Naboo, kiedy Kenobi powiedział, że on będzie szkolił chłopca albo z pozwoleniem Rady, albo bez niego.

Podczas dziesięcioletniego okresu pomiędzy Bitwą na Naboo oraz Bitwa na Genosis Windu, jako wybitny szermierz dostał pozwolenie od Rady Jedi na wybudowanie sobie nowego miecza świetlnego. Zbudował on specjalny miecz świetlny z rzadkim fioletowym kryształem.

Kiedy 22 lata przed Bitwą O Yavin Windu, dyplomata z natury, wierzący w władzę słów ponad działanie, kiedy Republika znalazła, że się coraz bliżej możliwości rozpadu trudno było mu pozostawać przy swojej wierze.
Myślał, że to niemożliwe, żeby Przywódcą Separatystów był były Jedi Hrabia Dooku. Mace myślał, że taka agresja nie leżała w jego charakterze.

Kiedy sprawozdanie od Obi-Wana Kenobiego ujawniło, ze Separatyści szykują się do wojny, Windu uświadomił sobie, że czas negocjacji skończył się.

Podczas wydarzeń bezpośrednio poprzedzających Bitwę na Genosis Mace Windu przybył na tą planetę wraz z oddziałem 200 Jedi w celu uratowania Obi-Wana Kenobiego oraz jak się później okazało Anakina Skywalkera i senator Padme Nabierre. Windu zaatakował Hrabiego Dooku rozkazując mu przerwać egzekucję przyjaciół, jednak został on zaatakowany przez jego ochroniarza, łowcę nagród Jango Fetta. Podczas późniejszego starcia, Windu ściął głowę Fetta, który jednak zabił już kilku Jedi, w tym Członka Rady Jedi Colemana Trebora.

Wraz z początkiem Wojen Klonów Mistrz Windu wrócił do swojego świata, aby wyśledzić swojego byłego utęsknionego padawana Depę Billabę. Tam pierwszy raz dostarczył on bezpośrednio okrucieństwa wojny, jak również stanął do śmiertelnego pojedynku z Kar Vastor. Chociaż Windu utrzymał się przy życiu, pamięć jego powrotu do Haruun Kal nawiedzała go przez długi czas potem.

Jako generał Jedi odpowiedzialny za siły klonów Wielkiej Republikańskiej Armii, on walczył wiele razy przeciwko siłom separatystów, niszcząc między innymi sejsmiczny czołg na Dantooine.

Podczas ataku separatystów na Coruscant Windu krótko walczył z Generałem Grievousem, kiedy on pojmał Kanclerza Palpatine’a. Windu zgniótł metalowe ciało Grievousa potężnym popchnięciem Mocy, zostawiając generała z astmatycznym kaszlem, który nękał go do końca jego życia.

Podczas ostatnich miesięcy Wojen Klonów, Jedi rozpoczęli poszukiwanie tajemniczego i ulotnego Lorda Sith Dartha Sidiousa. To śledztwo zaprowadziło Windu, by sądzić, że ten Lord Sith faktycznie jest członkiem wewnętrznego kręgu doradców Kanclerza Palpatine’a.

Po naleganiach Palpatine’a, Skywalker został umieszczony w Radzie Jedi, jako jego reprezentant. W dużej mierze to po namowach Windu, Rada podjęła zlecić młodemu Skywalkerowi misje szpiegowania Palpatine’a. Windu był też stanowczy w odmówieniu Skywalkerowi tytułu Mistrza Jedi, co rozgniewało i rozgoryczyło młodego Jedi, przez co stał się podatniejszy na zadenuncjowania filozofii Jedi przez Palpataine’a. Palpatine też zmanipulował strachem Skywalkera przed utratą jego ukochanej Padmé, że Skywalker zaczął myśleć, że jedyną drogą, aby ją uratować byłą Ciemna Strona Mocy.
Kiedy Skywalker ujawnił, że Palpatine i Sidious to ta sama osoba, Windu postanowił działać i zatrzymać Kanclerza. Wraz z Mistrzami Kit Fisto, Saesee Tiin i Agen Kolar, on stawił czoło Palpatine’owi, który bez większego problemu zabił Kolara, Tiina i Fisto. Jednakże, Palpatine znalazł w Windu dużo silniejszego przeciwnika.

Windu pozornie uzyskał przewagę i rozbroił Palpatine’a, pozostawiając Lorda Sith na swoją litość, ponieważ wtedy w pokoju pojawił się nieoczekiwanie Skywalker, który nalegał, że Palpatine musi zostać pozostawiony przed sądem. Palpatine użył moment na swoją korzyść i rzucił błyskawicę Mocy bezpośrednio w Windu. Jednak Windu użył swojego miecza świetlnego, by odwrócić błyskawicę Mocy z powrotem na Palpatine, która zniekształciła i pokiereszowała jego twarz. Palpatine błagał Skywalkera, by mu pomógł. Windu powiedział, że Lord Sith jest zbyt niebezpieczny, by pozwolić mu żyć i postawić go przed Sądem, ponieważ on kontrolował Galaktyczny Senat i sądy.

W momencie gdy Windu miał uderzył Palpatine’a, jednakże, emocjonalnie zmieszany, w kolidowały dwie opcje Skywalker odciął niespodziewanie rękę Windu, którą on trzymał miecz świetlny zostawiając go bezradnego z bólem i szokiem. Palpatine natychmiast odzyskał siły i potraktował Windu błyskawicą Mocy, która wyrzuciło go za okno budynku. Tak zginął jeden z najpotężniejszych szermierzy w historii Zakonu Jedi.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:32, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Ki-Adi-Mundi


Rodzinna planeta: Cerea
Gatunek: Cerean
Płeć: samiec
Wzrost: 1,98 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Mądry Mistrz Jedi i członek Rady Jedi podczas Wojen Klonów. Szczególnie, Ki jest pierwszym członkiem Rady Jedi, który nie posiadał tytułu Mistrza, gdy wybrano go do Rady Jedi. Stwierdzenie w Ep. III, że Anakin Skywalker jest pierwszym jest błędem. Zostaję zaproszony do Rady Jedi po śmierci Mistrza Micah Giett podczas konfliktu Yinchorri, zgłoszony przez Mistrza Mace Windu, który był przeciwny rozważanemu wtedy kandydatowi Mistrzowi Qui – Gonowi. Pochodzi z planety Cerea. Jako jeden z niewielu przeżywa Bitwę na Genosis, walcząc obok innych wielkich Mistrzów Jedi, takich jak Yoda, czy Mace Windu.

Mistrz Ki był na początku uczniem zagadkowej Mistrzyni Jedi, znanej jako Dark Woman, ale później został oddany pod opiekę Yodzie. Przez krótki czas podczas Wojen Klonów, Ki - Adi - Mundi zostaje Mistrzem Anakina Skywalkera, kiedy Obi Wan Kenobi zostaje uznany za zmarłego po Bitwie na Jabiim.

Ki - Adi - Mundi jest częścią oddziału bojowego Jedi (grupa składająca się z Mistrza Daakmana Barreka, padawana Sha'a Gi, Tarr Seirr, K'Kruhka, Aayli Secury i Shaak Ti) udającego się na Hypori, by zniszczyć fabrykę droidów. Niestety, ich statek jest zestrzelony, a żołnierze klony, którym udało się przeżyć wypadek zabici przez roboty bojowe. Wtedy Generał Grievous sam atakuje grupę Jedi. Pomimo faktu, że Jedi przewyższali liczebnie Grievousa, oni zaledwie odparli jego ataki. Ki - Adi - Mundi, Shaak Ti, Aayla Secura i K'Kruhk ledwie przeżyli pojedynek, co nie było dane: Daakman Barrek, Sha'a Gi i Tarr Seirr, których zabił Grievous.

Jak wszyscy Cereanie, posiada on binarny mózg, co sprawia, że jest on niezmiernie logiczny, co pozwala niezrównanie dokładnie podejmować decyzje, przy czym korzystając z Mocy, widzi obie strony jasną i ciemną. To jest charakterystyczny moment, ponieważ wtedy jego koordynacja jest nieco osłabiona, ale jest to wynagrodzone przez zwiększoną intuicję.

Z powodu niskiego przyrostu naturalnego Cerean, otrzymał on pozwolenie od Zakonu na to, aby zgodnie ze zwyczajem Cerean zawarł poligamiczne małżeństwo. Ma cztery honorowe żony i siedem córek, którzy najprawdopodobniej zginęli podczas Wojen Klonów.

Ki - Adi - Mundi zginał podczas Bitwy na Mygeeto, kiedy żołnierz klon, który dowodził wykonać rozkaz 66. Szybko zareagował na atak żołnierzy klonów, ale po kilku odbitych strzałach i zabiciu kilku żołnierzy lasery z blasterów dosięgły jego dwa serca.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:32, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Saesee Tiin


Rodzinna planeta: Ikotch
Gatunek: Ikotchi
Płeć: samiec
Wzrost: 1,88 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Saesee Tiin był członkiem Rady Jedi przed powstaniem Imperium. Otrzymał tytuł Mistrza Jedi, chociaż nigdy nie posiadał padawana, któremu mógłby przekazać umiejętności, jako Jedi oraz jako pilot statku kosmicznego. Saesee Tiin mylnie został przypisany do poległych podczas Bitwy na Genosis, pomyłkę to później tłumaczono zawirowaniami dziennikarstwa podczas wojny.

Mistrz Tiin ukazuje się jako wysoki Ikotchi, o skórze w kolorze brzoskwini z długimi, wewnętrznie zakrzywionymi rogami na każdej stronie jego głowy. Tiin jest rasy Iktotchi z telepatycznymi zdolnościami i wspaniałymi umiejętnościami w Mocy oraz świetnymi umiejętnościami pilotażu. Między jego bohaterskimi czynami, jako pilot są również skoki w nadprzestrzeń bez komputera nawigacyjnego. Jeden z jego mniej udanych skoków miał miejsce po Bitwie na Genosis.

33 lata przed Bitwą o Yavin, Saesee Tiin bierze udział z innymi członkami Rady Jedi w pogrzebie Qui - Gon Jinna na Naboo. Dziesięć lat później Saesee Tiin bierze udział w Bitwie na Genosis. W Wojnach Klonów na rozkaz Mistrza Windu, bierze batalion żołnierzy klonów i wraz przyjacielem, członkiem Rady Jedi Plo Koonem podczas bitwy w przestrzeni kosmicznej nad Coruscant wchodzą na pokład krążownika Separatystów i przejmują go.

Niedługo później, Saesee Tiin, jako jeden z czterech Mistrzów Jedi wyrusza by zatrzymać Kanclerza Palpatine’a gdy dowiaduje się, że jest on Sithem. Zostaje on zabity przez Palpatine – Lord Sith przecina go mieczem świetlnym.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:33, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Yaddle


Rodzinna planeta: nieznana
Gatunek: nieznany
Płeć: samica
Wzrost: 0,61 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Yaddle była Mistrzem Jedi o olbrzymiej mądrości i Mocy. Zasiadała w Radzie Jedi jakieś 32 przed Bitwą o Yavin. Była wtedy jedyną niehumanoidalną kobietą w Radzie. Jest ona godna uwagi, bo była tej samej rasy co potężny Mistrz Yoda..

Yaddle miała 477 lat i była młoda w porównaniu do 900-letniego Yody. Była znana ze swojego współczucia i cierpliwości, jak również jej mistrzostwa w posługiwaniu się starożytną i zabronioną sztuką Jedi Morichro, metody zabijania istoty bez używania Ciemnej Strony Mocy. Umiejętność tą nauczyła tylko niewielu ze swoich uczniów, z powodu oczywistej zdolności do bycia źle użytą Yaddle nauczyła się Morichio od Sartochi Ramora, który użył tego, by wyeliminować Geonosian, który trzymali go w niewoli, zanim on przeszedł na Ciemną Stronę Mocy. Yaddle była przewodniczącą Zgromadzenia Bibliotekarzy w Świątyni Jedi, odkąd ona spotkała się z holocronami ciemnej strony — to jest jak ona nauczyła się samego Morichro. Ona posiada zadziwiające akrobatyczne umiejętności jak większość przedstawicieli ej gatunku. Ona ma niezwykły związek z Mocą, która pozwala jej, by użyć Morichro.

Prawie trzysta lat przed Bitwą o Yavin , kiedy Yaddle była padawanką Mistrz Jedi Plovin Kuta, oboje podróżowali do systemu Koba, by zająć się groźbą miejscowego warlorda nazwanego Tulak. Oboje Jedi, jednakże, zostali zdradzeni przez szpiegów i wpadli urządzoną zasadzkę przez siły warlorda, gdzie Kut został zabity i Yaddle została schwytany. Tulak wtedy uwięził zdrobniałą uczennice w lochu, daleko pod powierzchnią planety Koba. Tam Yaddle pozostawała przez więcej niż wiek, szkoląc się w posługiwaniu Mocą, gotową dla ostatecznej szansy, by uciec. Szansa przyszła, kiedy masywne trzęsienie ziemi uderzyło, pozwalając jej uciec na powierzchnie, co ona uczyniła.. Zamiast natychmiast wrócić na Coruscant, ona pozostała na planecie i pomogła Kobanom ponownie odbudować ich zdziesiątkowane społeczeństwo. Te wysiłki przyciągnęły uwagę spadkobiercy Tulak, Kalut, który walczył z Yaddle. Yaddle pokonała tyrana i uwolniła ludzi Koba raz na zawsze.

Kiedy Yaddle w końcu wróciła do Coruscant, Rada Jedi zdecydowała się, że jej przeżycie uwięzienia i uwolnienie mieszkańców Koba wystarczy, aby wypromować ją do tytułu Mistrzyni oraz powierzyć jej tymczasowo zasiadanie w Radzie Jedi. Wtedy Yaddle szkoliła tuziny padawanów, a wśród nich byli: Empatojayos Brand i Oppo Rancisis, który później też poszedł dalej i zasiadał w Radzie Jedi. Była też biegłym uzdrowicielem i dyplomatą. Uczestniczyła w wielu misjach, by wynegocjować pokój.

Jakiś czas później – około 25 lat przed Bitwą o Yavin nikczemnik Omega Granta skusił Yaddle, Obi Wan Kenobi i Anakin Skywalker do planety Mawan, gdzie Anakin został wzięty, jako zakładnik.. Yaddle poświęciła swoje życie, by uratować Anakina i tysiące więcej istnień przez to, że wchłonęła trujące gazy śmiertelnej broni Omega.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:33, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Shaak Ti


Rodzinna planeta: Shili
Gatunek: Togruta
Płeć: samica
Wzrost: 1,78 m (bez rogów)
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Była egzotyczną obcą kobietą z barwnymi rogami - montalami. Najlepiej czuła się w walkach grupowych, przywykła bowiem poruszać się w tłumie. Z łatwością śmiga tam i powrotem, podczas gdy jej przeciwnicy nie mogą nadążyć za jej chaotycznymi ruchami.

Ti Shaak pochodzi z rasy Togruta i jest Mistrzem Jedi przybywającym z planety Shili.. Shaak była członkiem Rady Jedi tuż przed wybuchem Wojen Klonów zastępując na tym miejscu Yaddle.

Była jedną z niewielu, która przeżyła Bitwę na Geonosis. Shaak Ti był jednym z Jedi, którzy stawili czoło Generałowi Grievousowi na planecie Hypori, obok takich Jedi, jak: Ki - Adi - Mundi, Aayla Secura, K'Kruhk, Daakman Barrek, Tarr Seirr i Sha'a Gi. Chociaż ona przeżyła ten konflikt, została poważnie zraniona. Później znów stanęła do walki z Grievousem, kiedy Roron Corobb i Foul Moudama próbowali na próżno chronić Kanclerza Palptine’a na początku Bitwy na Coruscant.

Shaak zginęła później, kiedy przebywała na rekonwalescencji w Świątyni Jedi po pojedynku z Grievousem, a Świątynię zaatakował Darth Vader. Ona medytowała w swojej izbie, po wyczuciu zaniepokojenia w Mocy, kiedy wszedł Darth Vader spytała go co się wydarzyło w biurze Palpatine’a. On odpowiedział jej przez dźganie jej w plecy mieczem świetlnym.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:34, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Even Piell


Rodzinna planeta: Lannik
Gatunek: Lannik
Płeć: samiec
Wzrost: 1,22 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Mierzący jedynie 1,22 metra Even Piell był członkiem Rady Jedi już w czasach, kiedy Qui-Gon Jinn przedstawił Anakina Skywalkera Radzie. Brał też udział w nabożeństwach żałobnych po śmierci Qui-Gon Jinna.

Zasiadł również w Radzie podczas Wojen Klonów. Brał udział m.in. w debacie nad przyznaniem Anakinowi Skywalkerowi tytułu Rycerza Jedi Ten wojownik z rasy Lannik stracił swoje oko podczas walki z grupą terrorystyczną Red Iaro. Piell został uznany za zmarłego po raportach o jego zaginięciu podczas misji. Ananikn Skywalker zajął jego miejsce w Radzie Jedi.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:34, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Anakin Skywalker


Rodzinna planeta: Tatooine
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,35 m - dziecko, 1,85 m -dorosły
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Jedi

Rycerz Jedi, który posiadał najwięcej midichlorianów, poczęty przez Moc. Według Mistrza Qui-Gona zapowiadany w proroctwach, jako ten, który miał przywrócić równowagę Mocy.

Bardzo utalentowany chłopak. Odkrył go Mistrz Qui-Gon, który podczas blokady Naboo musiał awaryjnie lądować statkiem królewskim na Tatooine. W mieście Mistrz Jedi poszukiwał hipernapędu do statku, ale po jego znalezieniu nie mógł go kupić, bo kredyty republikańskie nie były honorowane i nawet sztuczki Jedi nie działały na sprzedawcę. Anakin pracował w tym sklepie i podczas powrotu do statku mały Any zaoferował schronienie Mistrzowi i jego przyjaciołom przed burzą.

W domu przywitała całą grupę matka Anakina Shmi Skywalker. Anakin wiedząc, że jego nowi znajomi są w sytuacji bez wyjścia zaoferował swoją pomoc. Powiedział, że zbudował własnego ścigacza i może wziąć udział w wyścigu na Taooine. Jedna kategorycznie sprzeciwia się temu Shmi oraz Qui-Gon, jednak matka wie, że to jedyna szansa dla przybyszów. Anakin wygrywa wyścig i dzięki zabiegom i sztuczkom Qui-Gona staje się wolnym człowiekiem.

Opuszczając rodzinną planetę bardzo rozpacza z powodu rozstania z matką. W końcu przybywa na Coruscant, przechodzi próby, ale Rada Jedi nie wyraża zgody na jego szkolenie z powodu tego że jest po prostu za stary na rozpoczęcie szkolenia Jedi. Qui-Gon nie zgadza się z decyzją Rady, jednak nakazuje chłopcu, aby ten przyglądał się wszystkim jego poczynaniom.

Po powrocie na Naboo, Anakin zostaje w kokpicie myśliwca i dzięki Mocy niszczy statek Federacji Handlowej. W ostatnich chwilach Qui-Gon prosi Obi-Wana, aby ten obiecał że będzie szkolił Anakina. Obi-wana przyrzeka i Rada mimo swojej niechęci wyraża zgodę na szkolenie młodego Anakina, który zostaje uczniem Obi-Wana.

10 lat później znowu spotyka się z Padme, która teraz jest senatorem. Zakochuje się w niej, zaś Rada przydziela go na jej osobistego ochroniarza. Spędzając chwile beztroski na Naboo, coraz bardziej zbliżają się do siebie. Pewnej nocy Anakin ma okropne koszmary dotyczące jego matki. Postanawia polecieć na Tatooine i sprawdzić co się dzieje z matką.

Na miejscu dowiaduje się matka została wykupiona przez farmera o nazwisku Lars, który następnie ja poślubił. Sielnaka nie trwała jednak długo, ponieważ została ona porwana przez ludzi pustyni. Udaje się on do obozu Tuskenów, odnajduje matkę, .lecz ta umiera na jego ramionach, a on w zemście, zabija cały obóz (nawet dzieci, kobiety, starców), co ujawnia w nim skłonności do Ciemnej Strony Mocy. Niedługo po pogrzebie matki dostaje wiadomość od Obi-Wana, który ma "problemy". Leci na Genosis, aby pomóc Mistrzowi jednak wraz z Padme zostają więźniami. Na ratunek przychodzi im oddział 200 Rycerzy Jedi oraz Yoda z Armią Klonów.

Wraz z Obi-Wanem ścigają Hrabiego Dooku. Dochodzi do pojedynku między Jedi, a Sithem w wyniku którego Anakin traci rękę. Zakochany w Padme Nabierre. Potajemnie bierze z nią ślub, mimo że łamię tym Kodeks Jedi.

Następnie wraz ze swoim Mistrzem bierze udział w Wojnach Klonów. Walcząc razem w wielu Bitwach w końcu Anakin dostępuje zaszczytu i Rada mianuje go Rycerzem Jedi. Później na wiele miesięcy zostaje wraz ze swoim byłym Mistrzem wysłany na Odległe Rubierze, aby tam walczyć z Separatystami.

Po porwaniu Kanclerza Palpatine'a Rada Jedi zleca Obi-Wanowi i Anakinowi misje ratunkową. Nad Coruscant walczą oni z jednostkami wroga, a następnie na pokładzie Niewidzialnej Ręki - flagowego statku Generała Grieviousa na rozkaz Kanclerza Anakin zabija Hrabiego Dooku.

Przez wiele lat Palpatine stał się dla niego bliskim przyjacielem, któremu bezgranicznie ufa i nie widzi jego krętactw. Palpatine mianuje go na osobistego przedstawiciela w Radzie Jedi, jednak członkowie nie nadają mu tytułu Mistrza, przez co jest zły. Coraz bardziej Palptine próbuje go przeciągnąć na Ciemną Stronę, a pomaga mu w tym sen, który miał Anakin i z którego odczytał, że Padme umrze, do czego Anakin obiecał, że nie dopuści.

W końcu Kanclerz Palpatine mówi mu, że to on jest Darthem Sidousem. Postanawia wtedy powiedzieć o tym Mistrzowi Windu. Ten nakazuje mu pozostanie w sali Rady Jedi. Jednak tam będąc ma on wiele wątpliwości. Udaje się, więc do apartamentu Palpatine'a, gdzie zastaje Mace Windu, który prawie pokonał Dartha Sidiousa. Gdy Mace Windu postanawia zabić Sitha, Anakin niespodziewanie odcina mu rękę i Sidious zabija przewodniczącego Rady Jedi.

Z Padme miał dwoje dzieci - bliźniaki: Luke'a i Leię, jednak o ich istnieniu dowiedział się dużo później.

Podczas Bitwy o Endor dzięki swojemu synowi Luke'owi staję się znów dobrym Jedi. Odchodzi po tym, aby zjednoczyć się z Mocą na wieki.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:36, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Oppo Rancisis


Rodzinna planeta: Trisspias
Gatunek: Trisspiasias
Płeć: samiec
Wzrost: 1,38 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Kudłaty - owłosiony Mistrz Oppo Rancisis miał 174 lata 33 lata przed Bitwą o Yavin. Trisspiasian, który zrzekł się swojego tronu na swoim rodzinnym świecie, by służyć, jako Jedi. Był członkiem Rady Jedi kilka lat przed powstaniem Imperium. Oppo miał zdolność, by użyć władzy Mocy ogromnej siły, Meditation Battle. Meditation podczas bitwy dawała jego sojusznikom siły i woli do walki, zaś przeciwnikom odbierała, co była bardzo przydatne podczas bitew. Jedyny znany inny Jedi, który również posiadł tą umiejętność to Bastila Shan.

Podczas Wojen Klonów Rancicis nie zgadzał się, aby Anakin Skywalker został awansowany do rangi Rycerza Jedi bez przejścia tradycyjnym prób. On uważał, że zuchwałemu padawanowi brak dyscypliny, ale Yoda przechylił debatę i Anakin został Rycerzem.Jedi.

Oppo Rancisis zginął, kiedy został pokonany przez Sore Bulqa w Bitwie z Saleucanami po wpadnięciu w zasadzkę urządzoną przez zabójców Anzati.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:36, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Pablo-Jill


Rodzinna planeta: nieznany
Gatunek: Ongree
Płeć: samiec
Wzrost: 1,6 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Jedi

Pablo - Jill był Mistrzem Jedi rasy Ongree. Zasiadał w Radzie Jedi podczas Wojen Klonów.

Bardzo zasłynął z tego, że udało mu się przywrócić pokój na planecie Ord Mantell. Stacjonował na co dzień w Świątyni Jedi.

Był jednym z 200 Rycerzy Jedi wysłanych w celu uratowania Obi-Wana Kenobiego na Genosis z sił Separatystów. Pablo-Jill został zabity przez Dartha Vadera, podczas jego ataku na Świątynie Jedi, w celu wykonania rozkazu 66.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:37, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Adi Gallia


Rodzinna planeta: Coruscant
Gatunek: Człowiek
Płeć: samica
Wzrost: 1,84 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Piękna Mistrzyni Jedi, o zdumiewającej sile i charyzmie pochodząca z planty Corellia. Adi Gallia była członkiem Rady Jedi zarówno podczas Bitwy o Naboo , jak również Bitwy na Genosisi dziesięć lat później. Galia miała przeszywające, oczy, którym zawdzięczała silną prezencje. Miała wielką intuicję i umiejętności w badaniu. On rozumiała ekonomię polityki, bo jej rodzice byli sławnymi dyplomatami na Corelli.Była wykwalifikowanym pilotem i dlatego między innymi ona testowała nowego Jedi Starfightera i leciała jako wsparcie lotnicze w Bitwie na Genosisi wraz ze swoja była padawanka, Siri Tachi.

Adi posiadała niekonwencjonalny styl walki na miecze świetlne. Trzymała swój miecz świetlny w odwrotnym uścisku, co dawała jej możliwość szerokich i długich zwrotów.

Gallia ma kuzynkę, Stass Allie, która również jest Rycerzem Jedi i chodzi ubrana w podobny sposób do członkini Rady Jedi.

Adi Gallia była przeciwna awansowi Anakina Skywalkera na Rycerza Jedi, ale i tak on został mianowany.

Galia krótko walczyła z Generałem Grievousem na Boz Pity, gdzie Obi Wan szukał Asajj Ventress. Grievous uwolnił drugą parę rąk i zaczął dusić Adi. W tym czasie przybył nam miejsce Mace Windu, ale Grievous rzucił na Ziemie Adi i ta zmarła, zanim Mace Windu zaatakował Generała.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:37, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Stass Allie


Rodzinna planeta: Coruscant
Gatunek: Human
Płeć: samica
Wzrost: 1,76 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Jedi

Stass Allie była kuzynką Mistrzyni Jedi Adi Galli. Stass ma ogromne umiejętności w posługiwaniu się mieczem świetlnym Opanowała Lightsaber Technique I (Shii - Cho) (widzi siedem form walki na miecze świetlne). Jednakże nie ma ona związku z Mocą tak potężnego, jak inni Mistrzowie Jedi. Chociaż Stass jest Rycerzem Jedi znacznie młodszym od Adi Galli, ubiera się podobnie, jak jej starsza kuzynka (nosi zagłówek Toloth).

Stass Allie był oddanym uzdrowicielem Jedi. Była jednym z Rycerzy Jedi, którzy otrzymali rozkaz chronienia Kanclerza Palpatine’a podczas Bitwy na Coruscant.

Kiedy Adi została zabita przez Generała Grievousa podczas Wojen Klonów, Stass zastąpiła ją w Radzie Jedi. Stass zasiadał w Radzie, kiedy Świątynia Jedi zostałą zaatakowana, a prawie cały Zakon zniszczony. Stass Allie został zabita na Saleucami przez żołnierzy klonów, którzy otworzyli do niej ogień podczas Wielkiej Czystki Jedi.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:37, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Yarael Poof


Rodzinna planeta: Quermia
Gatunek: Quermian
Płeć: samiec
Wzrost: 2,64 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Rada Jedi

Yarael Poof był Mistrzem Jedi i jednym z ostatnich członków Rady Jedi przed Wielką Czystką Jedi. Był wysoką istotą z długą smukłą szyją i bulwiastą głową.

Chociaż jego pojawienie się mogło wywołał czasami śmiech, jego przyjaciele i wrogowie znają różne historie. Poof był przebiegłym i tajemniczym Jedi, mistrzem w sztuczkach umysłowych Jedi. Podczas walki rzadko używał miecza świetlnego, ponieważ jego wrodzona telepatia pozwalała zupełnie zmieszać i wprowadzić w błąd przeciwnika wywołując w jego umyśle różne przeszkadzające obrazy. Jego padawanem był Roron Corobb, który okazał się zdolnym uczniem i stał się wielkim Jedi. Przebiegły Mistrz Jedi mógł sprawić, że przedmioty eksplodują.

Chociaż on rzadko potrzebował użyć swojego miecza świetlnego, nadal nosił jeden, a kiedy zaczynał go używać stawał się niezmiernie trudnym oponentem. Pomagała mu druga para rąk ukryta pod szatą. Poof miał dwa mózgi, jeden w głowie, a drugi w klatce piersiowej.

Mistrz Poof zginął 27 lat przed Bitwą o. Oddał swoje życie ratując Coruscant od zespołu terrorystów, którzy posiadali broń umożliwiającą zniszczenie całej planety. Podczas końcowej potyczki został pokonany przez łowców nagród Jango Fetta i Zam Wesell. Zginął bohatersko, jego ciało zostało spalone tradycyjnym stosie podczas pogrzebu Jedi. Członkowie Zakonu głęboko opłakali jego stratę.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:38, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum Jump:
Skocz do:  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa).
Obecny czas to Pią 5:50, 14 Gru 2018
  Wyświetl posty z ostatnich:      


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB: © 2001, 2002 phpBB Group
Template created by The Fathom
Based on template of Nick Mahon
Regulamin