Forum Akademii Jedi i Sith Strona Główna
FAQ Profil Szukaj Użytkownicy
Grupy

Prywatne Wiadomości

Rejestracja Zaloguj
Galerie
Shitowie
Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat >

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Akademii Jedi i Sith > Opowiesci o Sithah/Jedi

Autor Wiadomość
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Shitowie    

Pod tym postem pisać o Sithach

Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:24, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Darth Vader


Rodzinna planeta: Tatooine
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 2,02 m (w pancerzu)
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith

Darth Vader to trzeci uczeń Dartha Sidiousa. To on pomagał mu tępić Jedi i pomógł w tworzeniu Imperium. To bardziej maszyna niż człowiek, jak o nim mówi Obi-Wan Kenobi.

W całym Imperium budził postrach i odrazę. Błahy błąd popełniony przez imperialnych dowódców mógł oznaczać dla nich śmierć. Był bezlitosny . Szkolił Gwardię Imperatora.

Ten okrutny Sith, mistrz bezdotykowego duszenia był kiedyś wiernym przyjacielem i dobrze wyszkolonym Jedi, jednak przez zabiegi Kanclerza Palpatine'a stał się złym człowiekiem. Musi nosić pancerz, ponieważ podczas pojedynku ze swoim byłym Mistrzem Jedi Obi-Wanem wpadł do wulkanu i tylko dzięki pancerzowi może żyć.

Stworzył w Mieście w Chmurach zasadzkę na syna, jednak on będzie chciał przejść na Ciemną Stronę Mocy, dochodzi między nimi do pojedynku. Wygrywa go Vader, który informuje Luke'a, że jest jego ojcem i jednocześnie obcina mu rękę.

Podczas Bitwy o Endor próbował jeszcze raz przeciągnąć swojego syna na Ciemną Stronę Mocy, jednak mu to się nie udało. To Luke przeciągnął ojca na Dobrą Stronę Mocy, a wtedy Darth Vader umarł, a urodził się ponownie Anakin Skywalker.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:45, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Darth Tyranus


Rodzinna planeta: Serenno
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,93 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith, Przywódca Separatystów

Niebezpiecznie elegancki hrabia Dooku był niegdyś słynnym Mistrzem Jedi. Kształcił się u samego Mistrza Yody. Pochodził z bardzo zamożnej rodziny i nigdy do końca nie zerwał z nią kontaktu mimo, że rozpoczął szkolenie w przepisowym wieku.

Nic nie wiemy co robił przed porzuceniem Zakonu Jedi. Wiemy tylko, że był Mistrzem Qui-Gon Jinna. Porzucił Zakon Jedi po bitwie o Naboo i powrócił na rodzinna planetę Serenno przyjmując z powrotem tytuł hrabiego. Wtedy to stał się uczniem tajemniczego i zwodniczego Dartha Sidiousa, który polecił mu tworzenie obozu Separatystów.

Dooku zdołał przekonać wiele systemów do przejścia na stronę Separatystów, łaknących oderwania od Republiki. To on wynajął Jango Fetta do pracy przy tworzeniu Armii Klonów. Próbował przeciągnąć Obi-Wana na Ciemną stronę Mocy jednak mu się to nie powiodło. Stanął do pojedynku z Anakinem Skywalkerem i Obi-Wanem, obu ich pokonał jednak nie poradził sobie z Mistrzem Yodą i ratował skórę ucieczką.

Hrabia zawsze dysponował sporą władzą - dzięki naturalnym predyspozycjom, mieczowi świetlnemu, a później majątkowi i sile perswazji. Ten podstępny Mistrz zajął się galaktycznymi intrygami i przyczynił się do upadku Republiki.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:45, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Darth Maul


Rodzinna planeta: Iridonia
Gatunek: Zabrak
Płeć: samiec
Wzrost: 1,75 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith

Darth Maul był jednym z najlepiej wyszkolonych Sithów w historii Zakonu. Koncentrując się na umiejętnościach fizycznych i taktycznych, Maul posłusznie służył swemu Mistrzowi, wiedząc, że czasem zyska strategiczną mądrość, a wreszcie i panowanie. Jego twarz pokrywają tatuaże symboli, dowodzących całkowitego poświęcenia się Ciemnej Stronie Mocy.

Maul urodził się 57 lat przed Bitwą o Yavin. zanim jego umiejętności posługiwania się Mocą odkryli Jedi, zainteresował się nim Lord Sith Darth Sidious, który go zabrał z rodzinnej planety i zaczął szkolić na Lorda Sitha.

Podczas blokady Naboo walczył z Mistrzem Qui-Gonem i jego uczniem Obi-Wanem Kenobim. Dzięki świetnemu wyszkoleniu i mieczowi o podwójnej klindze pokonał Mistrza Jedi. Jednak złość, która powstała w młodym padawanie sprawiła, że Maul nie potrafił go pokonać, a w rezultacie to on zginął.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:46, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Darth Sidious


Rodzinna planeta: Naboo
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,78 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith

Darth Sidious, Senator Palpatine, Kanclerz Palpatine, Imperator to jedna i ta sama osoba, która pragnąc władzy całkowitej zmieniła bieg historii, zaganiając świat w czeluść terroru.

Urodził się 82 lata przed Bitwą o Yavin. W młodości został wykształcony na Sitha przez nieznanego Lorda Sitha. Dzięki służalczości i konformizmowi najpierw na swoim rodzinnym Naboo wspinał się po stopniach politycznej kariery, aż w końcu zasiadł w Senacie Galaktycznym, jako przedstawiciel Naboo Senator Palpatine. Właśnie w tym okresie - 32 lata przed Bitwą o Yavin, jako Darth Sidious zawarł przymierze z Federacją Handlową. Nakazał jej Blokadę Naboo. Wysłał również swojego uzdolnionego ucznia Dartha Maula, aby ten porwał Królową Naboo - Padme, jednak ten cel mu się nie powiódł.

Dzięki temu, że Królowa Naboo bezgranicznie ufała swojemu senatorowi, przez jego manipulacje wniosła wniosek o votum nieufności wobec Kanclerza Valorum. Wybory nowego kanclerza przeprowadzono szybko i został nim Senator Palpatine. Sprawował swoją władzę ponad 10 lat, czyli ponad dwie kadencje, ale dzięki powstaniu Ruchu Separatystów oraz specjalnym kompetencjom nadanym mu przez Senat Galaktyczny, o które wniosek dla niego złożyła Senator Padme.

Podczas Blokady Naboo stracił swojego wybitnego ucznia Dartha Maula jednak szybko znalazł nowego, byłego Jedi Hrabiego Dooku, który przyjął imię Darth Tyranus i stworzył za jego rozkazem Ruch Separatystów. Kierując jawnie Republiką oraz potajemnie przez Dartha Tyranusa Separatystami doprowadził obie strony do wojny, którą wygrała Republika, a którą w historii nazywa się Wojnami Klonów.

Po tym wydarzeniu Kanclerz Palpaitne obwołał się Imperatorem nadając sobie władzę absolutną. Znalazł również nowego ucznia Anakina Skywalkera, który przemienił się w złego Dartha Vadera. Dzięki jego pomocy przeprowadził eksterminację Rycerzy Jedi. Zarząd nad poszczególnymi regionami Imperium nadał Moffom lub wielkim Moffom, którzy podlegali bezpośrednio mu. Dużą cześć władzy oddał swojemu uczniowi Vaderowi, zaś sam zgłębiał tajniki Ciemnej Strony Mocy w swojej cytadeli na Byss. Prawdopodobnie tam przechodził ze starego wyniszczonego przez Ciemną Stronę ciała do młodszego. Opanował tę sztukę na tyle, ze w przyszłości bez większych przeszkód zmieniał ciało na nowe. Nie wiadomo skąd u Imperatora była nienawiść do innych gatunków niż ludzie (nieliczni Hethir, czy Thrawn zrobili karierę). Prawie równie mocno nienawidził kobiety, którym za jego czasów ograniczano wszelkie swobody. Nieliczne zrobiły karierę u boku Imperatora, jak wyszkolona osobiście przez niego Mara Jade, Ysanne Isard, czy Daala.

Tuż przed Bitwą o Yavin rozwiązał Senat Galaktyczny. Nakazał już dużo wcześniej budowę super broni - I Gwiazdy Śmierci. Jednak ta została zniszczona. 3,5 roku po Bitwie o Yavin jego obsesją stało się, aby przeciągnąć Luke'a Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy. Najpierw zlecił zadanie przeciągnięcia Luke'a jego ojcu Vaderowi, ale to zadanie się nie udało. Wtedy zlecił swojej ręce Marze Jade zabicie Luke'a, lecz jej to zadanie także się nie powiodło. Niedługo później zmierzył się Imperator oko w oko Z Luke'iem, jednak ten pojedynek przegrał, bo Darth Vader wrócił na Jasną Stronę Mocy i wrzucił go w szyb generatora mocy II Gwiazdy Śmierci.

Po pewnym czasie odrodził się na Byss. Jednak republikę zaatakował dopiero po ofensywie Wielkiego Admirała Thrawna. Udało mu odbić Coruscant z rąk Republiki. Przeciągnął Luke'a na swoją stronę, jednak ten po kilku pojedynkach uciekł. Jednak największy problem sprawiał brak ciał, na które mógłby przelewać swoją osobowość, poleciał więc na Korriban, gdzie Mroczni Lordowie doradzili mu, że musi zdobyć ciało dziecka silnego mocą, a jego planom przeszkodził Jedi Brand, Leia Organa Solo, Luke Skywalker i Han Solo. Najpierw Palpatine został zastrzelony przez Hana, a później Brand uwięził go w swoim ciele. Kilka lat później ten Wielki Lord Sith zmarł, jednak mieszkańcy Galaktyki bardzo długo jeszcze o nim pamiętali.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:46, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Exar Kun


Rodzinna planeta: Nieznana
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,90 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith

Cztery tysiące lat przed przejściem Anakina Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy Rycerz Jedi Exar Kun został jednym z ostatnich mrocznych Lordów Sith, wywołując jedną z największych wojen w historii galaktyki.

Nie wiadomo, z jakiej planety pochodził, pierwsze wzmianki na jego temat pojawiają się w Holocronie Jedi, gdy był jednym z trzech uczniów mistrza Vodo-Siosk Baasa na planecie Dantooine. Ciężko pracował mając pewność, że jest dobrym materiałem na Jedi. Faktem jest, iż mieczem świetlnym posługiwał się doskonale a i w innych dziedzinach miał spore osiągnięcia. Powodowała nim jednak niecierpliwość, chcąc, zatem jak najszybciej dowiedzieć się wszystkiego najwięcej korzystał z Holocronu Mistrza Baasa, z którego dowiedział się o istnieniu w dawnych czasach Lordów Sith. Gdy Baas o tym usłyszał nie krył niezadowolenia- dla nie w pełni wyszkolonego Jedi zbyt duża wiedza o Ciemnej Stronie nie była korzystna.

Kun nie lubił współstudentów Crado i Sylvar, pary lwopodobnych istot z planety Cathar. Uważał, że zwierzęta nawet w miarę inteligentne, nigdy nie zostaną dobrymi Jedi. Podczas jednego z ćwiczebnych pojedynków na miecze świetlne tak silnie uraził Sylvar, że ta przejechała mu pazurami po prawym policzku twierdząc, że nie jest i nigdy nie będzie prawdziwym Jedi. Z nieznanych powodów blizny po jej pazurach nigdy się nie zarosły naznaczając go aż do śmierci. Gdyby nie Mistrz Baas Exar Kun by ją zabił. Odbył się pojedynek miecza przeciw kosturowi, który zrazu wygrał Vodo-Siosk wytrącając uczniowi broń. Ten jednak złapał miecz Sylvar i walcząc dwoma mieczami przełamał obronę i kostur Baasa. Potem wściekłość Kuna minęła, ale jego nauczycielowi to wystarczyło- zorientował się jak blisko Ciemnej Strony znajduje się jego uczeń.

Po miesiącu Kun opuścił planetę i udał się na Onderon podając się za archeologa zainteresowanego powstaniem Freedon Nadda i pozostałymi po nim artefaktami. Mistrz Arca nie pomógł mu, ale zrobili to dwaj skryci zwolennicy Nadda. Dzięki nim dotarł do jego grobu na Dxun i odkrył sarkofag gdzie pierwszy raz zetknął się z jego duchem. Uzyskał dzięki temu dwa zwoje zawierające historię Sith i lokalizację planety cmentarnej Lordów Sith. Gdy opuścił grobowiec zabił obu przewodników i odleciał. Po odczytaniu zwojów odszukał planetę Korriban i z pomocą ducha Nadda wszedł do wykutego w skałach miejsca spoczynku Mrocznych Lordów Sith. Ponieważ zaczął mieć wątpliwości, Nadda spowodował lawinę skał ze sklepienia, które śmiertelnie poraniły Exar Kuna i dał mu wybór- albo umrze tu i teraz albo przejdzie na Ciemną Stronę i zostanie uleczony. Kun wezwał na pomoc Mistrza Baasa, ale ten nie zdołał przebić się przez warstwę ciemności otaczającą ucznia. Exar zgodził się, zatem na propozycję Nadda. Nie było to łatwe, ale miał silniejszą wolę życia niż przypuszczał. Jego krzyk wywołał w całej Galaktyce odczuwane zaburzenie Mocy.

Uleczony opuścił Korriban i odleciał na Yavin IV, który według Naddy był miejscem alchemicznych eksperymentów dawnego Lorda Sith Nagi Sadowa. Dotyczyły one umożliwienia duchom zmarłych zamieszkania w nowych ciałach, lecz nie zostały nigdy ukończone. Nadd chciałby Exar Kun je dokończył i dał mu nowe ciało. Kun zgodził się zastrzegając jednakże nigdy nie przejdzie na Ciemną Stronę, po czym dowiedział się od Nadda, że już to się stało. Po dotarciu na Yavin IV Kun oznajmił, że wyrzeka się Ciemnej Strony i powiedział duchowi Nadda by dał mu spokój. Wkrótce potem został zaatakowany przez czerwonoskóre istoty-zmutowanych potomków rasy Massassi. Naga Sadow zastał je na tym księżycu, gdy przyleciał i na nich eksperymentował. Strzegły one budowli i pozostałości po Lordzie Sith którego traktowały jak boga. Ponieważ Kun nie chciał użyć Ciemnej Strony, a z Mocy w czystej postaci nie potrafił już korzystać, został pokonany i zabrany do Świątyni Ognia, gdzie wraz z innymi miał być złożony w ofierze. Tylko kapłan Zyhtmnr wiedział, że Exar Kun jest tym, na kogo od dawna czekali, więc na częściowo zniszczonej rzeźbie Nagi Sadowa umieścił amulet Sith. Następnie przywołano olbrzymiego potwora, do którego materializacji służyła główna sala świątyni i zaczęła się ofiara. Chcąc uratować życie, Exar Kun użył Ciemnej Strony i przyciągnął do siebie amulet w formie rękawicy i bransolety połączonych łańcuszkiem. Pasował on idealnie na jego rękę i Kun natychmiast poczuł niesamowitą wprost energię. Połączona wiedza Lordów Sith i możliwości Ciemnej Strony bez trudu unicestwił potwora i przeznaczonych na ofiarę Massassi, jak również wszystkich, którzy próbowali mu się przeciwstawić, w tym ducha Freedon Nadda. Nadal jednak, zanim ostatecznie przestał istnieć, powiadomił parę swych zwolenników, co zrobił Exar Kun i oznajmił, że to właśnie do nich należy prawdziwa Moc Sith.

Byli to Aleema i Stal Ketto, do których wkrótce miał dołączyć niegdysiejszy Rycerz Jedi Ulic Qel-Droma. Exar Kun według Nadda był uzurpatorem i ich przeciwnikiem. Przez następne miesiące Kun, traktowany przez Massassi jako przywódca wykorzystał ich bezlitośnie do budowy szeregu świątyń zgodnie ze starymi planami, jakie odnalazł. Miały one skupić energię Ciemnej Strony na całym księżycu, a szczególnie w wybranych jego miejscach, zwiększając siłę i możliwości Exar Kuna. Wtedy też zbudowano niewielką świątynię z czarnego kamienia ozdobioną jego rzeźbą. Świątynia ta stanowiła miejsce odpoczynku i medytacji Exar Kuna. Odnalazł także w jej podziemiach laboratorium i statek, którym przybył Naga Sadow. Wykorzystał odnalezione laboratorium i notatki do stworzenia idealnych wojowników z przedstawicieli rasy Massassi. Gdy eksperyment się powiódł, wraz z dwoma pierwszymi "zmodyfikowanymi" wojownikami poleciał do systemy Teta, by zniszczyć ostatnich zwolenników Freedon Nadda. Zjawił się na Cinnager na minuty przed atakiem sił Rycerzy Jedi. Poczekał aż atak się skończy i toczył pojedynek z Ulicem Qel-Dromą, który wcześniej zabił Satala Keto. Podczas walki ich amulety zaczęły świecić, przerwali, więc pojedynek. Wokół pojawiły się duchy Mrocznych Lordów Sith; ostatni z nich nadał Exar Kunowi tytuł Mrocznego Lorda Sith a Ulicowi Ucznia Sith. Na czołach obu pojawiły się tatuaże symbolizujące te stanowiska, po czym duchy zniknęły, a Exar Kun i Ulic stali się sprzymierzeńcami mającymi ten sam cel- zapanować nad galaktyką i doprowadzić do odrodzenia Imperium Sith.

Obaj zniknęli na kilka lat gromadząc wiedze siły i zwolenników. Kun w tym czasie stworzył Braterstwo Sith oparte o zniekształcone zasady postępowania Jedi a Ulic zorganizował własną wojskową wersję sekty Krath. W tym też czasie by przeciągnąć na swoją stronę część młodszych rycerzy Jedi Exar Kun zniszczył jedyny znany Holocron Sith. Wreszcie Kun, Ulic i Aleema połączyli siły by doprowadzić do zniszczenia Republiki i Jedi. W tym czasie Wielka Rada Jedi zebrała się na planecie Deneba. Podczas obrad Mistrz Vodo-Siosk Baas postanowił spotkać się raz jeszcze ze swym byłym uczniem i spróbować pomóc mu w wydostaniu się z pod wpływu Ciemnej Strony. Spotkanie zmieniło się w pojedynek zakończony jego śmiercią Exar Kun zabił go swą nową bronią mieczem świetlnym o podwójnym ostrzu, którym zastąpił dotąd używane dwa klasyczne miecze. Rozpoczęła się wojna Sith jak ją później nazwano- jeden z największych i najkrwawszych konfliktów w dziejach Galaktyki. Ofiary liczono w miliardy a niebyt pochłonął liczne floty i planety. Wreszcie siłą Republiki i Jedi udało się pojmać Ulica Qel-Dromę i Nomi Sunrider otoczyła go ścianą światła odbierając mu jakąkolwiek zdolność kontaktu zarówno z Mocą jak i z Ciemną Stroną. Załamany Ulic zdradził lokalizację Yavin IV- bazy Exar Kuna i źródło jego siły. Do ataku na czwarty księżyc Yavina przystąpiła połączona armada Rycerzy i Mistrzów Jedi. Chociaż walka odbywała się jedynie przy użyciu Mocy i tak spowodowała potężne zniszczenia- większość świątyń została starta z powierzchni, porastająca księżyc gęsta puszcza spopielona a sam Exar Kun jedynie dzięki wykorzystaniu energii życiowej wszystkich zgromadzonych, Massassi co skończyło się ich śmiercią zdołał przetrwać jako duch uwięziony w kamieniach swej świątyni. Ponieważ zebrali się tam wszyscy przedstawiciele rasy Massassi przestali istnieć. Ciało Kuna także uległo zniszczeniu Jedi przekonani, więc byli, iż raz na zawsze skończyli z zagrożeniem, jakie stanowił.

Około 4000 lat po tych wydarzeniach na tymże księżycu Rebelia założyła swoją główną bazę a 11 lat później, Luke Skywalker wybrał go na siedzibę nowej Akademii Jedi. Urządził się w wielkiej świątyni, w której Exar Kun najczęściej działał. Ponieważ Luke nie znał przebiegu Wojny, Sith ani dziejów Exar Kuna nie zachowywał żądnych środków ostrożności i nie doradzał jej swoim uczniom nieświadom jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Pozwoliło to duchowi Exar Kuna wpływać na część z nich. Pierwszym był Gantoris równie niecierpliwy i rządny wiedzy jak niegdyś on sam. Nieco się jednak przeliczył, gdy po pokazaniu mu, co się stało z jego przyjaciółmi z Ed Sha Gantoris zaatakował go nie wiedząc, że nie ma żadnych szans. Gdy inni studenci zjawili się w jego pokoju znaleźli jedynie spalone od wewnątrz zwłoki i lezący obok nich miecz świetlny. Następny był Kup Duron, którego skusiło poznanie zakazanej wiedzy. Podobnie jak Anakin Skywalker, Ulic Qej-Droma czy wielu innych przed nim Kyp miał pewność, że potrafi na tyle kontrolować siebie i posiadaną Moc by nie przejść na Ciemną Stronę. I podobnie jak oni wszyscy mylił się. Kun uczył go nocami aż w końcu Kyp poprosił go o pomoc w odzyskaniu superbroni Pogromcy Słońc znajdującego się w jądrze gazowego giganta Yavin. Ledwie tego dokonali, gdy zaniepokojony drganiami Mocy zjawił się Luke. Wywiązała się walka, w której Kyp z pomocą Exar Kuna oddzielił ducha Luke'a od jego ciała używając błyskawicy Ciemnej Strony, po czym odleciał. Kiedy Tionne znalazła Luke'a jego ciało żyło, lecz było puste i nikt nie wiedział jak nawiązać z nim kontakt. Wraz z pozostałymi uczniami zrozumiała, że zdani są na własne siły w walce ze złem, które potem zidentyfikowali jako ducha Mrocznego Lorda Sith, Exar Kuna. Postanowił zrobić z nich swoich zwolenników a jeśli okazało się to niemożliwe przynajmniej przejąć ich energię. Duch Luke'a znalazł się w tym samym niby- świecie, w którym przetrwał Exar Kun, ale nie miał jego doświadczenia w oddziaływaniu na świat żywych mógł wiec jedynie skontaktować się z Jacenem i Jainą Solo. Bliźnięta przywiozła ze sobą Leia na wieść o nieszczęściu. Exar Kun zaśnie tylko mógł oddziaływać na umysły uczniów, ale także przywoływać posłuszne Ciemnej Stronie bestie. Kun próbował zniszczyć ciało Luke'a lecz przeszkodzili mu w tym jego uczniowie, Leia i jej dzieci. Potem zastawili na niego pułapkę w sali, w której mieściło się stanowisko dowodzenia Rebelii. Dzięki Tionne dowiedzieli się jak Jedi pokonali go połączonymi siłami, gdy był u szczytu potęgi i teraz postąpił podobnie używając Streena jako przynęty. Gdy Exar Kun pojawił się w sali zjednoczyli się w jeden byt w Mocy i dzięki wsparciu duchów Luke'a i Mistrza Vodo-Siosk Baasa dokonali tego, co zamierzyli. Exar Kun nie miał skąd czerpać energii tak jak w przypadku pierwszego starcia jego duch został, więc zmieniony w nicość tym razem na dobre i na stałe.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:47, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora
Mace_Windu
Przewodniczący RadyDołączył: 15 Paź 2006
Posty: 92
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

   

Darth Revan


Rodzinna planeta: Nieznana
Gatunek: Człowiek
Płeć: samiec
Wzrost: 1,90 m
Broń: miecz świetlny
Stowarzyszenie: Sith

Był to jeden z najdoskonalszych dowódców podczas wojen Mandaloriańskich. Po wojnie razem ze swoim uczniem Malakiem stali się Sithami.

Odkryli oni Gwiezdną Kuźnię - stację kosmiczną, artefakt i symbol władzy pradawnej cywilizacji, który żywi się Mocą, a zwłaszcza jej Ciemną Stroną. Gdy z Revan’em walczyła na jego statku kosmicznym grupka Jedi, Malak wystrzelił weń z działa i z ucznia stał się Mistrzem. Lecz jeden z Jedi - Bastila uratowała życie Revanowi, a Rada Jedi postanowiła zatrzeć mu pamięć i dać nową tożsamość - żołnierza Republiki.

Lecz Moc chciała by znów stał się Jedi, ale tym razem był po jej Jasnej Stronie. Na nowo odnalazł Gwiezdną Kuźnię i pokonał Malaka. Gwiezdna Kuźnia została zniszczona, a Revan i jego towarzysze uciekli z wybuchu na swoim statku - Mrocznym Jastrzębiu.


Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 1:47, 07 Maj 2007
 Zobacz profil autora

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum Jump:
Skocz do:  

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa).
Obecny czas to Pią 4:54, 14 Gru 2018
  Wyświetl posty z ostatnich:      


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB: © 2001, 2002 phpBB Group
Template created by The Fathom
Based on template of Nick Mahon
Regulamin